Rana Beri - Coaching in English

Mezun olduğum iki farklı koçluk okulunun yöntemlerini, danışanın ihtiyacına göre, farklı aşamalarda kullanarak tamamen “danışana özgü” bir süreç izliyorum. Görüşmede, “danışanla birlikte akarak” yol alıyorum.

Hayatın “an”lardan ibaret olduğuna inandığım için çözümlerin ve farkındalıkların hep anda kalarak yaşandığına inanıyorum. Geçmişin pişmanlıkları ve  geleceğin endişelerinin “an”ın içinde var olamayacağını biliyorum. Bu yüzden de koçluk çalışmalarımızda konu ne olursa olsun, danışanımı anda tutmak benim için önemli.

Bu çerçevede Eckhart Tolle’ün özellikle “Power of Now” (Şimdinin Gücü) kitabını danışanlarımın okumasını öneriyorum. Dileyenlerle, kitaptaki kavramların günlük hayatımıza nasıl geçirilebileceğinin pratik yöntemlerini de karşılıklı paylaşıyorum.

Uzun yıllardır her sabah meditasyon yapıyorum. Meditasyon yapmış olmam, görüşme sırasında daha açık bir zihinle orada olmamı sağlıyor.

Nefes eğitimleri almış biri olarak, doğru nefes almanın anda kalabilmeyi kolaylaştırdığını biliyorum. Gerekli zamanlarda, küçük nefes çalışmalarıyla danışanımı rahatlatıp, tekrar seansa odaklanmasını sağlayabiliyorum.

Güçlü bir spiritüel yanım var. Spiritüel bilgilerimi, danışanın isteğine bağlı olarak paylaşıyorum.

Yüksek enerjimin ve aynı zamanda yaşam içinde sakin kalabilmemin danışanlarımın gelişiminde de etkili olduğunu danışanlarım bana bizzat söylüyorlar.

Mesleğimi yaparken hayat amacımla uyumlu yaşadığımı hissediyorum.